Małgorzata Świerkosz-Hołysz

 

Coach, trener, konsultant z zakresu rozwoju kompetencji menedżerskich i tzw.kompetencji miękkich. Na sali szkoleniowej spędziła ponad 5000 godzin. Autorka artykułów naukowych dotyczących coachingu i zarządzania. Doświadczenie w biznesie zdobywała już od 1999 r. jako właściciel firmy, a następnie trener wewnętrzny w dużej korporacji finansowej, gdzie odpowiadała za organizację, projektowanie i prowadzenie szkoleń miękkich i twardych, wdrażanie i badanie modelu kompetencji, rekrutację i selekcję  pracowników, coaching, prowadzenie procesów Development Center. Prowadzi szkolenia z zakresu szeroko rozumianego zarządzania: zarządzanie zmianą, zarządzanie sytuacyjne, zarządzanie poprzez kompetencje, zarządzanie przez cele, zarządzanie w oparciu o talenty, coachingowy model zarządzania; zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie pokoleniem X i Y. Opracowuje i wdraża modele kompetencji zarówno w organizacjach biznesowych (finansowych), jak i w jednostkach administracji publicznej. Aktywnie działa jako coach, prowadząc sesje zarówno dla wysokiej kadry managerskiej, jak i dla klientów indywidualnych.

Wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Prowadzi zajęcia z Rozwoju i szkoleń pracowników, Projektowania i organizacji szkoleń, Wdrażania modelu kompetencji, Komunikacji interpersonalnej, Prezentacji w wystąpieniach publicznych, Warsztatu budowania zespołu; Etyki w zarządzaniu; Psychologii menedżerskiej i Negocjacji.

Główni Klienci:

TVN S.A., PKO Bank Polski S.A., Bank BPH S.A., Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Tauron S.A., BOŚ Bank S.A., Alior Bank S.A., UPC Polska Sp. z o.o., PZU S.A., Poczta Polska S.A., Gamet S.A., ZRE S.A., RemWIL Sp. z  o.o. Grupa ANWIL, ROSSMANN Sp. z o.o., PGNiG S.A., Nordea Bank Polska S.A., TF SKOK S.A., Allegro Sp. z o.o., APENA Remont Sp. z o.o., Gemalto Sp. zo.o., Morizon S.A., ArtCOM Sp. z o.o., Meritum Finance Sp. z o.o., INSS-POL Sp. z o.o., Lamar Sp. z o.o., Klimosz Sp z o.o., RoomAuction Ltd, PolWAX S.A., Alstom Sp. zo.o., Sii Sp. z o.o.

Wykształcenie:

Z wykształcenia jest filologiem. Ukończyła też studia podyplomowe z zarządzania,  Akademię Profesjonalnego Coachingu zorganizowaną przez Wyższą Szkołę Biznesu i Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu w Warszawie, oraz Akademię Trenera zorganizowaną przez Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach. Doktorantka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na  Wydziale Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych w dyscyplinie Nauk o Zarządzaniu, otwarty przewód doktorski na temat: Coachingowy model zarządzania kapitałem ludzkim we współczesnej organizacji.

Osoba, która chętnie angażuje się w działania charytatywne, swoimi pomysłami i wiedzą merytoryczną wspiera akcje organizowane w szkołach, bibliotekach, muzeach.
Autorka projektu „Mam uszy otwarte”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach, realizowanego od 2009 roku wspólnie z Komendą Miejską Policji w Jaworznie.

Współzałożyciel H&G Akademii Biznesu i Rozwoju Osobistego.